Zabiegi medyczne - uzdrowisko Schodnica


Zabiegi sanatoryjne i badania diagnostyczne

Turnusy rehabilitacyjne i turnusy sanatoryjne związane są z bogatą ofertą zabiegów, które  oferowane są w pakiecie tzw. zabiegi niekomercyjne, a także dodatkowo zabiegi płatne komercyjne. Każde sanatorium ma nieco inny pakiet, ten podstawowy, a także cennik zabiegów płatnych.
Do sanatorium zwykle kieruje lekarz rodzinny, ale coraz częściej Kuracjusze pomijają ten etap i kierują się bezpośrednio do sanatorium. Dlatego na miejscu w każdym sanatorium lekarz przepisuje zabiegi, a także są lekarze specjaliści, u których można konsultować się i dostosowywać zabiegi.
W celu uzyskania jak najlepszych efektów, a także dostosowania zabiegów do stanu zdrowia, należy do sanatorium zabrać ostatnie wynik badań. Pomocne są również badania diagnostyczne: tomografia, rezonans,  zdjęcia rentgenowskie lub przynajmniej ich opisy. Najlepiej przed wyjazdem zadzwonić do organizatora turnusu rehabilitacyjnego i zapytać jakie dokumenty zabrać aby otrzymać optymalne zabiegi lecznicze.
W przypadku pobytów komercyjnych, czyli pełnopłatnych w sanatorium możemy sobie wykupić dodatkowe zabiegi po konsultacji z lekarzem. Należy pamiętać, że konsultację lekarza zawsze możemy powtórzyć, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z listy przyznanych zabiegów i ponownie je zaplanować według naszych oczekiwań.
Zabieg niekomercyjne, zwykle związane są z dofinansowaniem z ZUS, NFZ lub KRUS, dlatego na miejscu w sanatorium warto zapytać o możliwość dokupienia dodatkowych zabiegów poza zabiegami refundowanymi.

Lista zabiegów sanatoryjnych i badań diagnostycznych

Balneoterapia
Balneoterapia  to dział fizjoterapii zajmujący się zabiegami rehabilitacyjnymi wykorzystującymi wodę, w różnych temperaturach, w celu leczenia schorzeń pacjenta. Balneoterapia stosowana była już przez Hipokratesa, rozwinięta na dużą skalę przez Rzymian. Balneoterapia pomaga cierpiącym na choroby stawów, reumatyzm, bóle kręgosłupa, nerwobóle, otyłość, cukrzycę, dolegliwości skórne, a także przemęczenie czy stres.  Balneoterapia dzieli się na różne specjalności. Trzy najpopularniejsze to kąpiele, kuracja pitna i inhalacje.

Detoksykacja
Hydrokolonoterapia
Hydrokolonoterapia to znany od wieków zabieg polegający na płukaniu jelita grubego wodą. Hydrokolonoterapia przeprowadzana jest za pomocą specjalnie zaprojektowanych maszyn z rurkami przewodzącymi wodę i doprowadzającymi ją do jelita grubego. Temperatura wody wykorzystywanej do przeprowadzania zabiegu oraz jej ciśnienie i ilość są regulowane przez aparat do wykonywania zabiegu hydrokolonoterapii. Zawartość jelita jest usuwana dzięki procesowi płukania, a wraz z nią szkodliwe substancje, złogi mas kałowych, metale ciężkie, konserwanty, bakterie gnilne i fermentacyjne, wirusy, pleśnie, drożdżaki oraz kamienie żółciowe. Usunięcie z jelita grubego szkodliwych substancji oczyszcza organizm, usuwa z procesu wchłaniania nagromadzone odpady trawienia. Zabieg hydrokolonoterapii wzmacnia siły obronne organizmu, dzięki usunięciu bakterii i toksyn z jelita grubego. Zabieg poprawia stan zdrowia, przyspiesza i ułatwia trawienie oraz usprawnia proces wchłaniania substancji odżywczych z trawionego pożywienia. Wskazania: otyłość, polepszenie przemiany materii, zmniejszenie odkładania się nadmiaru tłuszczu, choroby autoimmunologiczne skóry, jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, astma, choroby dróg oddechowych, alergie, choroby układu limfatycznego, zaburzenia odporności organizmu, choroby układu krążenia: miażdżyca i nadciśnienie, choroby o podłożu nerwicowym, depresje, zaburzenia snu, zaburzenia lękowe. Zabiegu płukania jelita grubego nie zaleca się przy chorobie Leśniowskiego-Crohna, po przebytych zabiegach operacyjnych jelit i zapaleniach okrężnicy, anemii, zaburzeniach krzepnięcia, gruźlicy jelita oraz w zaawansowanej ciąży.
Lewatywa lecznicza
Lewatywa to jeden z najstarszych zabiegów medycznych, polegający na wlaniu do jelita grubego płynnej substancji, mającej na celu wypłukanie z niego zalegających treści kałowych. Zabieg lewatywy stosowany jest z powodu: ostrych zaparć, wykonuje się by pobudzić perystaltykę jelit w celu wydalenia zalegających mas kałowych. Przeciwwskazania: choroby serca i nerek, choroby jamy brzusznej, krwawienia z przewodu pokarmowego, przetoki jelitowe.

Mikrokornery doodbytnicze
Mikrokornery mają wielokierunkowe działanie: zmiękczają kał, działają przeciwzapalnie, oczyszczają, umożliwiają leczenie pęknięć i szczelin odbytniczych, uszkodzeń mechanicznych, leczą hemoroidy, rozwiązują problemy z patologicznym skurczem odbytnicy.
Mikrolewatywa ziołowa
Mikrolewatywa ziołowa ma działanie wypróżniające i ochronne, wspomaga usuwanie i powoduje łatwiejsze oddawanie stolca, chroni i łagodzi błonę śluzową odbytu, pomaga w przypadku szczelin, hemoroidów i zespołu jelita nadwrażliwego.
Oczyszczanie organizmu
Odtruwanie organizmu z substancji toksycznych

Diagnostyka
Badania poziomu glukozy

Dietetyka
Konsultacja lekarza dietetyka
Badanie składu ciała metodą impedancji bioelektrycznej
Badanie bezdechów sennych


Elektroterapia
Elektroterapia to wykorzystania prądu  w lecznictwie: prąd stały i prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.
Diadynamik
Elektroforeza
Lecznicza elektroforeza polega na połączonym wpływie prądu stałego, najczęściej galwanicznego, i trafiających wraz z nim do organizmu małych ilości leku lub koktajlu z mieszaniny kilku środków leczniczych. Wskutek bardzo małej prędkości jonów, dużego oporu naskórka, ograniczenia czasu zabiegu i mocy prądu, w trakcie zabiegu jony środka leczniczego są wprowadzane tylko do naskórka, tworząc w nim swoisty magazyn. Środek leczniczy jest z niego stopniowo wypłukiwany przez krwiobieg i krążenie chłonki i rozprowadzany w organizmie, w związku z czym nie należy liczyć na szybkie działanie środka leczniczego przy elektroforezie. Ilość trafiającego do naskórkowego magazynu leku stanowi zaledwie 2-3 proc. wykorzystywanego podczas zabiegu. W mechanizmie działania leczniczego tej metody najważniejszy jest prąd, który jednocześnie zwiększa wrażliwość tkanek na działanie leku. Do cech szczególnych działania elektroforezy należą: możliwość skupienia oddziaływania na dowolnym położonym na powierzchni obszarze ciała, na przykład stawie; długotrwałość zabiegu – magazyn środka leczniczego przechowuje się w ciągu kilku dni; eliminacja działania środków leczniczych na narządy trawienia; wnikanie środka leczniczego do organizmu w postaci jonów, tj. w aktywnie działającej postaci. Wskazania do stosowania elektroforezy są dość szerokie. Ustalane są przez właściwości terapeutyczne wprowadzanego leku z uwzględnieniem wskazań do wykorzystania prądu stałego. Lecznicza elektroforeza jest stosowana przy schorzeniach układu nerwowego ośrodkowego i obwodowego, układu oporowo-ruchowego, chorobach ginekologicznych.
Elektrostymulacja
Elektroterapia skojarzona
Galwanizacja
Terapia prądem stałym o  odpowiednich parametrach. Zabieg ten polega na poddaniu tkanek wpływowi przepływającego stałego prądu elektrycznego. Wywołuje pobudliwość nerwów i ukrwienie w okolicy poddanej zabiegowi, a także działa przeciwbólowo. Zabieg stosowany w leczeniu: nerwobólów, choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, porażeniu nerwów obwodowych, stanów pourazowych układu kostnego, ran pooperacyjnych - przyspiesza regenerację tkanek miękkich.
Interdyn
Jonoforeza
Aplikowanie przez skórę wskazanego leku w postaci roztworu wodnego lub żelu bądź maści za pomocą prądu stałego. Zastosowanie tej metody leczenia ułatwia wchłanianie leku w chorobowo zmienioną tkankę,  prąd wywołuje zwiększenie ukrwienia skóry a tym samym wnikanie cząsteczek leku do tkanki. W zabiegu stosowane są najczęściej leki o działaniu: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwreumatycznym, rozszerzającym naczynia krwionośne, rozmiękczającym tkankę bliznowatą
Jonoforeza wodna
Zabieg stosowany w  zwalczaniu nadpotliwości stóp lub dłoni. Prądy diadynamiczne to prądy o małej częstotliwości i zmiennej amplitudzie. Dobierając odpowiednie parametry, uzyskuje się działanie przeciwbólowe, poprawę krążenia lokalnego i odżywienia tkanek, oraz działanie przeciwobrzękowe. Zabieg stosowany w leczeniu: choroby zwyrodnieniowej stawów, stanów pourazowych narządu ruchu, zespołów bólowych mięśni i  stawów.
Nemectron
Prądy interferencyjne
Prądy Kotza
Prądy Tens
Prądy Traberta, Träberta
Prądy charakteryzujące się silnym działaniem na wybrane struktury układu nerwowego. Poprzez działanie prądów Traberta na układ nerwowy uzyskuje się na drodze odruchu poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek również w przypadkach zaburzeń krążenia obwodowego. Zabieg stosowany w  leczeniu: nerwobólów, zespołów niedokrwiennych kończyn, wspomaganie w leczeniu trudno gojących się ran.
Wadit - terapia wysokotonowa
Terapia energotonowa
Terapia energotonowa opiera się ona na zastosowaniu prądów dwukierunkowych o średniej częstotliwości. Terapia energotonowa daje efekty stymulacyjne oraz niestymulacyjne. Metoda ta sprawdza się w wielu dziedzinach medycyny, a także w kosmetologii oraz przy odnowie biologicznej. Jak działa terapia energotonowa? Zabieg terapii energotonowej wykonuje się z użyciem prądu elektrycznego o częstotliwości akustycznych drgań od 4096 herców do 32768 herców. Częstotliwości te zmieniają się w jednosekundowych cyklach. Pole elektryczne przemieszczają się przez ciało i wprawiają komórki w rezonans. Powoduje to rozwój mitochondriów, poprawia metabolizm wewnątrz komórek oraz komunikację między nimi. Zabieg pozwala się zrelaksować, odprężyć oraz zmienia próg rejestracji bólu – ból jest mniej odczuwalny. Dla kogo terapia energotonowa? Terapia energotonowa ma zastosowanie w wielu działach medycyny oraz przy leczeniu wielu chorób. Są to dolegliwości chociażby takie jak alergiczne zapalenie spojówek, uszkodzenia popromienne, łuszczyca, nietrzymanie moczu czy zaparcia. Do tego dodajmy zapalenie ucha środkowego, zatok czołowych i szczękowych, chroniczne zapalenie krtani, astma oskrzelowa, a także choroby serca, choroby naczyń, migrena, miażdżyca, odleżyny, nadciśnienie lub bóle głowy. Nie zapominajmy również o niedowładzie twarzy, różnego rodzaju artrozach, kontuzjach mięśni, osteoporozie, a nawet nadwadze, depresji, fobiach czy symptomach odwykowych w uzależnieniach narkotykowych.


Fizjoterapia
To zespół metod wykorzystujących różne formy energii w otoczeniu człowieka. Nauka o energiach naturalnych i  sztucznych mających zastosowanie w lecznictwie, gdzie wykorzystujemy energię elektryczną, pole magnetyczne, fale akustyczne i światło.
-> patrz elektroterapia
-> patrz magnetoterapia
Prysznic laserowy
Prysznic laserowy to kolejna modyfikacja aplikowania promieniowania laserowego za pomocą sondy lasera w kształcie końcówki prysznica. W schorzeniach, gdy nie można dokładnie określić punktów, w  których zastosowanie lasera będzie najefektywniejsze, lub gdy tych punktów jest za dużo np. w przypadku bólu rozlanego, obejmującego dużą okolicę, można zastosować specjalną sondę prysznicową, która pozwala na objęcie zabiegiem większego obszaru.
Kwarc
Franklinization
D'Arsonval
Diodinamiczny
Inductotermia / ICE, DK /
Terapia falami centymetrycznymi / LUCH /
Amplipulse
Terapia UHF
Tubus-kwarc
UHF - inductothermy / screen /
Magnetoterapia
Fale decymetrowe. Terapia / Fala, Ranet, Rumianek /
Elektryk
Fonoforeza / USG /

Fonoterapia
Ultradźwięki
Ultradźwięki z elektroterapią (terapia skojarzona)
Ultrafonoforeza
Ultrasonoterapia

Fototerapia (światłolecznictwo)
Bio-V (solaris)
Bioptron
Naświetlanie biostymulacyjnym światłem imitującym promieniowanie słoneczne bez czynnika UV. Lampa emituje światło spolaryzowane podobne do słonecznego pozbawione szkodliwego działania promieniowania ultrafioletowego. Swym łagodnym działaniem wspomaga regenerację ułatwiając leczenie i powrót do równowagi wewnętrznej organizmu. Przyspiesza gojenie ran i owrzodzeń skóry. Czas emisji - 10 min. Zabieg stosowany w  leczeniu: zespołów bólowych stawów kończyn i kręgosłupa, nerwobólów, zmian owrzodzeniowych skóry, przewlekłych stanów zapalnych stawów i mięśni.
Fototerapia antystresowa
Fototerapia UVB311
Fototerapia grzebień UV
Hydrosun
Koloroterapia lampą Q Light n
Kolory, które nas otaczają są widzialną częścią widma światła słonecznego. To, jaką barwę widzimy, zależy od długości fali świetlnej. Od koloru światła zależy to, w jaki sposób wchodzi ono w interakcję z naszym organizmem. Na tym założeniu właśnie, w dużym uproszczeniu, oparta jest koloroterpia. To zabieg stosowany od wieków – sprawdzający się dobrze zarówno w walce z depresją i złym samopoczuciem, jak i podczas walki z różnego rodzaju schorzeniami oraz problemami estetycznymi. Na czym polega działanie koloroterapii? Najbardziej sprawdzonym urządzeniem do koloroterapii dostępnym na rynku jest lampa Q Light n, skonstruowana w oparciu o najnowsze badania naukowe oraz najlepsze rozwiązania technologiczne – m.in. dichroniczne filtry. Dzięki uzyskanym żywym, czystym barwom, można ją wykorzystywać do wielorakich celów terapeutycznych. Lampa emituje światło w kilku barwach: białe, czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone, niebieskie oraz fioletowe. Barwa światła oraz charakter zabiegu ustalany jest indywidualnie z każdym Pacjentem. To naturalna i bezpieczna dla organizmu metoda, która wspomaga walkę z wieloma schorzeniami i problemami oraz poprawia nastrój – każdemu bez względu na wiek i stan zdrowia. Zabieg jest bezbolesny i trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, pozwalając się zrelaksować i czerpać wiele korzyści zdrowotnych. Kto może poddać się zabiegowi?
Działanie promieni jest uzależnione od barwy emitowanego światła – ta dobierana jest przez terapeutę na podstawie wywiadu z Pacjentem oraz informacji o jego stanie zdrowia. Zasadniczo jednak, koloroterapia wspomaga leczenie m.in. przy problemach takich, jak: stany depresyjne,
dolegliwości bólowe – m.in. przy bólach nerwowych, mięśniowych, stawowych itp., poczucie zmęczenia i wyczerpania, osłabiony układ odpornościowy, zła przemiana materii, reakcje alergiczne, rany i blizny – zarówno świeże, jak i źle gojące się, oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów, drobna wysypka, trądzik, zakłócenia pracy układu krążenia. Koloroterapia jest również dobrym sposobem na pozbycie się problemów estetycznych m.in. takich jak między innymi:
cellulit i drobne zmarszczki, niedobory kolagenu, zaczerwienienia skóry, nadmierne wydzielanie sebum, przesuszona skóra, zmęczenie skóry. Jakie są przeciwwskazania? Zabieg wykorzystuje wyłącznie naturalne światło z widocznego widma – jest w pełni bezpieczny i nie ma przeciwwskazań do jego stosowania.
Kwarcówka
Laser
Laser punktowy
Laser prysznicowy
Lampa łuszczycowa
Najbardziej efektywną metodą leczenia łuszczycy jest fotochemioterapia. Metoda ta polega na naświetlaniu skóry promieniami UVA po wcześniejszym doustnym zażyciu substancji tzw. psoralenów zwiększających wrażliwość skóry na promieniowanie. Fototerapia łuszczycy może zostać przeprowadzona również w inny sposób. Można wykorzystać jednocześnie promieniowanie UVA+UVB z pominięciem doustnego przyjęcia psoralenu czyli fotouczulacza. Ten model nazywamy selektywną fototerapią, dodatkowo możemy ją skojarzyć z retinoidami. Retinoidy, czyli syntetyczne pochodne witaminy A, znajdują zastosowanie w leczeniu rozległych postaci łuszczycy, które wykazują oporność na inne rodzaje terapii. Nowoczesną alternatywą dla lamp wykorzystujących promieniowanie UV są urządzenia LED. Światło emitowane przez tego typu lampy stanowi bodziec dla zachodzących w organizmie procesów przeciwzapalnych i zapobiega namnażaniu uszkodzonych komórek. Badania dowodzą, że niebieskie światło wpływa na łagodzenie objawów łuszczycy zwykłej i przyspiesza regenerację skóry. Istotny jest brak konieczności przyjmowania dodatkowych preparatów chemicznych, wywołujących groźne dla zdrowia skutki uboczne.
Sollux


Gimnastyka
Kardiologiczna
Kręgosłupowa
Oddechowa
Ogólnousprawniająca

Ginekologia
Nawadnianie ginekologiczne


Hirudoterapia
Leczenie pijawkami
Hirudoterapia to metoda leczenia za pomocą pijawek .Pijawki próbuje wykorzystywać się w leczeniu paradontozy, choroby zwyrodnieniowej stawów, niepłodności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, leczenia nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca, ponieważ pijawki wydzielają z gruczołów gardzieli hirudynę, która jest substancją przeciwzakrzepową (antykoagulantem), skaleczenia, oparzenia i ropienia goją się lepiej przy zastosowaniu hirudoterapii. Terapia ta jest też stosowana dla przyspieszenia gojenia po operacjach plastycznych i przeszczepach skóry.
Hirudoterapia skuteczna w leczeniu zakrzepicy, żylaków, hemoroidów, ran różnego rodzaju i etiologii. Pijawki pochodzą z bio-hodowli, wykorzystywane są jednorazowo. Lecznicze działanie pijawek lekarskich tłumaczy się właściwościami wydzieliny gruczołów ślinowych, która dostaje się do organizmu człowieka po przegryzieniu przez pijawkę skóry i przenika w ciągu całego okresu wysysania krwi.

Haloterapia
Inhalacje solankowe
Inhalacje suchym aerozolem solnym
W inhalacjach suchym aerozolem solnym czynnikiem leczniczym jest suchy aerozol wytwarzany w procesie zmielenia soli kamiennej. Kolebką haloterapii w tej postaci jest XIX-wieczna Wieliczka. Suchy aerozol solny był tam produktem ubocznym prac górniczych związanych z wydobyciem soli kamiennej. Lekarz salinarny dr Feliks Boczkowski jako pierwszy zauważył dobroczynny wpływ środowiska Wieliczki na pracujących tam górników, co opublikował w książce pt. O Wieliczce pod względem historyi naturalnej, dziejów i kąpieli wydanej w 1843 roku. Obecnie do wytwarzania suchego aerozolu solnego stosuje się generator aerozolu solnego - halogenerator.
Kąpiele solankowe
Płukania
Kuracja pitna (krenoterapia)


Hipoterapia
jazda konna z instruktorem
jazda konna dla dzieci

Hydroterapia
Hydroterapia czyli wodolecznictwo, potocznie aqua terapia to metoda leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody o różnych postaciach: ciekłej, stałej lub gazowej. Podstawę leczniczego działania stanowi odpowiednia temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do danej terapii. Aquaterapia wpływa korzystnie na układ krążenia, układ nerwowy oraz wiele innych narządów organizmu.
Bicze szkockie
Fasony siarczkowe

Kąpiele lecznicze
Kąpiele dzielimy na różne rodzaje. Do leczenia artretyzmu, walki ze stresem oraz wspomożenie ciśnienia krwi stosuje się kąpiele w gorących źródłach. Kąpiele mineralne są szczególnie polecane w leczeniu problemów ze skórą. Ich działanie zależy od zawartości minerałów. Na przykład wody solankowe wpływają na odporność oraz wspomagają leczenie łojotoku i łuszczycy, kąpiele siarczkowo-siarkowodorowe zmiękczają naskórek i wpływają na układ krążenia, a kąpiele radoczynne leczą nerwice i choroby układu odpornościowego. Także gorące kąpiele z dodatkiem ziół oraz kąpiele morskie są korzystne dla zdrowia.
Kąpiel borowinowa
Kąpiel CO2
Kąpiel elektryczno-wodna całkowita
Kąpiel elektryczno-wodna częściowa
Kąpiel kwasowęglowa
Kąpiel kwasowęglowa to zabieg z wykorzystaniem wody ze zwiększoną zawartością dwutlenku węgla, który ulega wchłanianiu przez skórę i układ oddechowy. Powoduje to między innymi zmniejszenie we krwi ilości produktów przemiany materii, cholesterolu i glukozy. Dochodzi także do rozszerzenia naczyń włosowatych oraz co jest działaniem najistotniejszym dla układu krążenia do zwiększenia ciśnienia cząsteczkowego tlenu we krwi. Działanie kąpieli kwasowęglowej: rozszerza naczynia krwionośne, obniża ciśnienie tętnicze, poprawia nastrój i relaksuje, pomaga w kłopotach ze snem, spada stężenie glukozy,  poziom cholesterolu we krwi maleje, płuca są lepiej wentylowane, zwiększa ukrwienie kończyn dolnych, zapobiega stopie cukrzycowej dzięki pobudzeniu krążenia krwi. Przeciwwskazania do zabiegu kąpieli kwasowęglowej: miażdżyca naczyń wieńcowych serca, niewydolność układu krążenia, ciężka anemia, choroby krzepliwości krwi, niewydolność oddechowa, stan po świeżym zawale mięśnia sercowego.
Kąpiel mineralna
Kąpiel perełkowa
Kąpiel relaksująca
Kąpiel rewitalizująca
Kąpiel rozgrzewająca
Kąpiel siarczkowe
Kąpiele siarczkowe działają przeciwzapalnie oraz regenerująco na tkankę łączną, a więc sprzyjają leczeniu przewlekłych  chorób reumatoidalnych i choroby zwyrodnieniowej stawów. Korzystnie działają w miażdżycy naczyń tętniczych oraz obniżają poziom cholesterolu. Również kąpiele siarczkowe pomagają w przypadku schorzeń zwyrodnieniowych kręgosłupa i chorób skórnych, w szczególności łuszczycy. Uelastyczniają skórę.  Kąpiel siarkowa to kąpiel lecznicza, która jak sama nazwa wskazuje zawiera solankę siarki z uwalniającym się siarkowodorem. Oprócz siarki substancjami leczniczymi są również mikro i makroelementy takie jak: brom, jod, bor. Podczas kąpieli siarka przenika przez skórę i wchłania się do krwiobiegu. Siarkowodór dzięki odczynowi zasadowemu przyspiesza procesy metaboliczne, oczyszczając organizm z toksyn. Działanie przeciwzapalne zapobiega niszczeniu tkanek i wspiera regenerację, dlatego woda siarczkowa doskonale sprawdza się w walce z chorobami skórnymi. Skutecznie usuwają martwy naskórek i zmiękczają zrogowacenia. Kąpiele siarkowe poprawiają odporność, a także mają działanie antyhistaminowe, bakteriobójcze i przeciw pasożytnicze. Ponadto woda siarczkowa skutecznie wspiera leczenie chorób reumatycznych, bólów kręgosłupa i kończyn. Wspiera terapię miażdżycy, cukrzycy i dny moczanowej.
Kąpiel solankowa
Kąpiel wirowa
Masaż podwodny
Podwodny prysznic-masaż
Prysznic Sharko
Prysznic okrągły
Prysznic narastającyInhalacje, astma, płuca
AMSA (zatok)
Badanie bezdechów sennych
Jaskinia solno-jodowa
Nawilżające
Pneumatyczne
Saltarium
Kapsuła inhalacyjna wraz z aromaterapią. Pobyt nad morzem i wdychanie morskiego powietrza jest bardzo zdrowe. Nadmorski klimat wpływa dobrze na układ odpornościowy i oddechowy, jest zdrowy dla alergików i pomaga leczyć między innymi choroby skóry, reumatyzm lub osteoporozę. W czystym, morskim powietrzu znajduje się również jod, który jest szczególnie potrzebny do sprawnego funkcjonowania tarczycy. Morską bryzę docenią również osoby żyjące w środowiskach o szczególnie zanieczyszczonym powietrzu. Doskonałą alternatywą dla wyjazdu nad morze jest wizyta w saltarium. Sesja w grocie solnej ma równie bogate działanie prozdrowotne. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość połączenia go na przykład z pobytem w górach, co na pewno docenią miłośnicy górskiego klimatu i pieszych wycieczek. Saltarium to rodzaj sauny, którego centrum jest tężnia solna. Pod wpływem temperatury (około 60 stopni), regulowanej przez piece, z tężni zostaje odparowana woda i powstaje para solna. Takie inhalacje są bardzo korzystne, szczególnie dla osób z astmą, alergią, chorobami górnych dróg oddechowych oraz chorobami dermatologicznymi, takimi jak na przykład trądzik, cellulit lub łuszczyca. Saltarium może mieć również formę kapsuły, która umożliwia solne inhalacje. Jest to mała komora solna, która działa w podobny sposób jak tężnia solna, ale zapewnia większą prywatność. W składzie aerozolu znajdują się mikroelementy, które mają zbawienny wpływ na zdrowie, takie jak brom, magnez, potas, wapń, żelazo, sód oraz jod, którego szczególnie może brakować osobom żyjącym daleko od nadmorskich okolic. Cząsteczki soli, wdychane podczas pobytu w solarium, pomagają wzmocnić układ odpornościowy, wyleczyć katar i przeziębienie oraz złagodzić obrzęki błon śluzowych dróg oddechowych. Sól ma działanie grzybobójcze i zwalcza bakterie. Sesja w saltarium jest również polecana osobom zmęczonym i wyczerpanym, dobrze wpływa na stan psychiczny i pomaga się zrelaksować. Jest również elementem wspomagania odwyku od papierosów, a nawet leczenia depresji.
Solankowe
Speleoterapia
Spirometria
Spirometria to rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Spirometria ma na celu określenie rezerw wentylacyjnych układu oddechowego.
Ultradźwiękowe
Ziołowe

Iniekcje
Iniekcja domięśniowa
Iniekcja dożylna
Iniekcja podskórna
Wkraplanie
W urologii wkraplanie polega na wprowadzeniu roztworów leków do pęcherza moczowego lub cewki moczowej. Wcześniej robiono to za pomocą wkraplaczy, czyli specjalnych urządzeń podobnych do strzykawki bez igły. Technikę tę opracował francuski urolog Felix Guyon (1831-1920). Na jego cześć urządzenie do wkraplania nazywane jest instyktorem Huyona. Celem wkraplania jest przywrócenie uszkodzonej błony śluzowej pęcherza moczowego, aw przypadku guzów pęcherza - zniszczenie złośliwych komórek. W przypadku długotrwałego bieżącego, zwłaszcza wrzodziejącego zapalenia pęcherza moczowego do zakraplania stosuje się roztwory azotanu srebra, furatsiliny, dioksydiny, hydrokortyzon podaje się w roztworze nowokainy, stosuje się mazidło dibunolowe. W celu przyspieszenia epitelializacji - rokitnika lub oleju z dzikiej róży.
Wlew kroplowy dożylny pentoksyfiliny
Usunięcie szwu chirurgicznego skórnego

Kinezyterapia
Kinezyterapia to leczenie z wykorzystaniem różnych form ruchu. Głównym celem tej terapii jest: przywrócenie bezbolesnych ruchów kręgosłupa i kończyn, poprawa wydolności organizmu i wytrzymałości mięśni, kontrolowany spadek wagi ciała, kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowych, Kinezyterapia stosowana jest w profilaktyce, rekreacji i rehabilitacji. Leczniczo stosujemy odpowiednio dobrane ćwiczenia w: zespołach bólowych kręgosłupa i stawów, ograniczeniu ruchomości kręgosłupa i stawów, dyskopatiach i zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, zanikach mięśniowych, niedowładach kończyn na tle zmian zwyrodnieniowych, pourazowych lub neurologicznych wadach postawy, otyłości, przewlekłych schorzeniach kardiologicznych i układu oddechowego.

Konsultacje lekarzy specjalistów
Konsultacja dermatologiczna
Konsultacja okulistyczna
Konsultacja w trakcie balneofototerapii
Balneofototerapia całkowita.


Krenoterapia
Kuracja pitna
Krenoterapia to picie leczniczych wód mineralnych, które wpływają na układ pokarmowy i wydalniczy. Te wody zawierają minerały, które wspomagają leczenie różnych schorzeń – chorób przewodu pokarmowego, błony śluzowej żołądka, dróg żółciowych czy przemiany materii, a także wrzodów żołądka, nadkwaśności oraz anemii.
Lecznicze inhalacje
Kolejnym zastosowaniem wody w leczeniu są inhalacje, czyli wziewania wody leczniczej. Inhalacje wykorzystuje się w leczeniu chorób układu oddechowego. Najczęściej stosowane zabiegi to terapia z zastosowaniem wód chlorkowych, szczawiowych, wód siarczkowych, a także inhalacje radonowe.
Woda o różnej temperaturze
W balneoterapii znaczenie ma również temperatura wody. Gorąca woda relaksuje i wycisza, zimna stymuluje organizm i pobudza krążenie krwi. Kąpiele mieszane, na przemian w zimnej i ciepłej wodzie, w bardzo silnym stopniu pobudzają krążenie.

Magnetoterapia
Magnetoterapia to pole magnetyczne przenika przez całe ciało, docierając do każdej komórki.
Magnetotron
PPM (pulsujące pole magnetyczne)
Viofor (MRS)

Masaże
Masaż antycellulitowy
Masaż antycellulitowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie skórki pomarańczowej, a także sposób na rozbicie kumulujących się w obrębie ud, pośladków i brzucha komórek tłuszczowych. Cellulit dotyka kobiety również młode i szczupłe, dlatego można uznać, że jest to schorzenie mogące pojawić się bez względu na wiek i nadmiar kilogramów.
Masaż hydro - Jet
Masaż hydromasaż
Masaż klasyczny
Masaż leczniczy całego ciała
Masaż limfatyczny
Limfodrenaż - masaż, który w naszym życiu jest niezastąpiony. Już po pierwszej sesji następuje korekta figury. To podstawa w każdym programie odchudzania i antycellulitowym, ponieważ bez niego nie da się usunąć lokalnego tłuszczu i pokonać cellulitu. Limfodrenaż to sposób na zmniejszenie płynów w tkankach, która powstaje na skutek wielu chorób i stanów zapalnych. Na przykład, w przypadku zwiększenia całkowitej masy ciała, obrzęków, naturalnego procesu starzenia się jest to skuteczna metoda zapobiegania powstawania cellulitu, tłuszczu i płynów w organizmie.
Masaż mechaniczny
Masaż miodowy
Masaż miodowy jest jednym z najlepszych sposobów rozgrzewki, rozluźniających mięśnie oddechowe. Podczas wykonywania tej procedury łączone są różne rodzaje technik masażu
Masaż pneumatyczny
Masaż rekreacyjny
Masaż ręczny
Masaż stóp
Masaż twarzy

Odnowa biologiczna
Detoks
Jacuzzi
Kapsuła zdrowia i młodości
Celem kapsuły jest prosty zabieg SPA gwarantujący proces odmładzania organizmu, doskonała w celu odstresowania i odchudzania. Kapsuła to najgłębszy relaks, jaki możemy sobie wyobrazić, pełne wyciszenie umysłu, dzięki odłączeniu wszystkich bodźców zewnętrznych. Napięcie i stres rozpływają się bez śladu. Znika ból pleców i stawów. Godzina snu podczas floatingu to wypoczynek porównywalny z 4 godzinami snu w nocy. Dla sportowców to najszybsza regeneracja ciała, ponieważ kapsuła zdrowia usuwa toksyny i kwas mlekowy, a także przyspiesza odnowę biologiczną. Kapsuła zdrowia doskonale eliminuje nerwice, lęki, uzależnienia, obniża napięcia i niepokój, to w kapsule osiągniecie stan alfa, theta, a nawet delta, które przyspieszają zdrowienia i wyzwalają stany medytacyjne. To dzięki kapsule zdrowia zwiększamy kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów, zwiększa się koncentracja, pamięć i jasność umysłu. Uwalniamy się od negatywnych przekonań i emocji. Poprawia się znacznie jakość snu i redukujemy w ten sposób bezsenność. Doskonale synchronizują się półkule mózgowe. Wzmacnia się odporność organizmu, poprawia przemiana materii o oczyszcza się organizm z toksyn, poprawia się kondycja włosów, skóry, a także pozwala odchudzić się w sposób prosty i łatwy.
Krioterapia miejscowa
Krioterapia ogólna
Sauna
Solarium
Odchudzanie
Zabiegi SPA


Okłady
Okłady ozokerytowe
Okłady z błota słowiańskiego
Błoto siarczkowe i iły z zatoki Siwasz
Błoto i iły z zatoki Siwasz, czyli Zgniłego Morza to wysoko aktywne związki lecznicze. Badania kliniczne różowej wody i tworzonych przy jej pomocy iłów leczniczych potwierdziły wyjątkowe właściwości lecznicze.
Iły lecznicze limanu Siwasz zawierają osady pochodzenia biologicznego i mineralnego. Różowa woda łącząc sIły lecznicze ma dużą przenikliwość, przez skórę, dlatego też szybko są wchłaniane do krwi dostarczając wiele niezbędnych pierwiastków śladowych i minerałów. Iły lecznicze mają szerokie spektrum działania. Aktywują pracę wszystkich ważnych narządów organizmu człowieka oraz ułatwiają odnowienie równowagi środowiska wewnętrznego.
Ponadto, posiadają właściwości odmładzające, co jest związane z działaniem lemuryjskiej różowej wody, spowalnia procesy starzenia się, a także poprawia strukturę komórek, co odróżnia ją od sposobu działania innych środków kosmetycznych. Polepsza mikrocyrkulację w skórze i tkance podskórnej, co powoduje aktywne wchłanianie z iłów różnych jonów, w tym jodu, które regulują procesy przemiany materii w organizmie oraz jonów magnezu, które polepszają funkcjonowanie układu nerwowego. Przez iły w kierunku przeciwnym wydalają się produkty metabolizmu czyli toksyny. Rozszerzenie naczyń włosowatych (kapilarów) powoduje aktywizację pracy wszystkich układów i organów w organizmie.Iły Siwasz mają wszechstronne działanie na podstawowe funkcje i układy organizmu człowieka: oddychanie, krążenie, metabolizm oraz wydalanie toksyn. Skutecznie łagodzą bóle reumatyczne i artretyczne, nerwobóle, bóle mięśni. Unikatowa kombinacja organicznego kompleksu, minerałów, solanki oraz biologicznie aktywnych substancji ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, poprawia oddychanie i odżywianie tkanek, zwiększając procesy metaboliczne. Pod wpływem iłów leczniczych aktywuje się układ odpornościowy oraz wszystkie mechanizmy obronne organizmu, co wydłuża okres remisji chorób przewlekłych. Dzięki wysokiej zdolności przenikania minerałów pomagają usunąć napięcie mięśni. Redukują tkankę tłuszczową, rozstępy oraz cellulit. Pobudzają i stymulują krwiobieg, poprawiając w sposób widoczny sprężystość i gładkość skóry. Wskazane na choroby układu ruchu: zapalenie stawów, urazy sportowe i kolizyjne, złamania, zapalenie mięśni, zapalenie kaletki, skolioza, choroby ośrodkowego układu nerwowego: uszkodzenie rdzenia kręgowego, porażenie mózgowe, choroby obwodowego układu nerwowego: nerwobóle, zapalenie nerwów, zapalenie splotów nerwowych oraz korzonków nerwowych, lumbago, rwy kulszowej, choroby ginekologiczne: przewlekłe procesy zapalne, bezpłodność funkcjonalna, choroby układu oddechowego: zapalenie oskrzeli, przewlekłe zapalenie płuc, częste przeziębienia, choroby otolaryngologiczne: przewlekłe zapalenie migdałków, zapalenie gardła, katar, zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, choroby skóry: keratoderma (rogowiec dłoni i stopy), sklerodermia, blizny, łuszczyca, egzema, wypryski, liszaje różnego pochodzenia, choroby paznokci i włosów, łojotok skóry głowy, kuracje antycellulitowe. W kosmetologii iły lecznicze działają odmładzająco, wygładzają zmarszczki, wzbogacają skórę w mikroelementy i witaminy, sprzyjają likwidacji trądziku i akne. Doskonale oczyszczają skórę od obumarłego naskórka. Maseczka do włosów sprzyja powstawaniu w mieszkach włosowych mocnych włosów, zapobiega łamliwości i wypadaniu włosów, zapobiega łysieniu, odżywia korzenie włosów. Błota z zatoki Siwasz nie należy stosować w stanach gorączkowych, chorobach serca i układu krążenia w fazie ostrej.
Okłady borowinowe
Okłady parafinowe

Ozonoterapia
Ozonoterapia przez iniekcję
Ozonoterapia jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Ozon wykazuje silne właściwości utleniające oraz natleniające, a także działanie wirusobójcze i bakteriobójcze. Jest to jeden z najsilniejszych środków dezynfekujących. Ozon doskonale dotlenia organizm człowieka, obniża poziom cholesterolu, pozbywa zalegające w organizmie toksyny. Ozon przyczynia się się do wzrostu odporności organizmu i wzmocnienia układu immunologicznego, niszczy wirusy i zaburza ich cykl rozwojowy. Ozonoterapia jest też skuteczną metodą walki z migrenami.

Komora hiperbaryczna
Komora hiperbaryczna
W celu skorzystania z komory hiperbarycznej należy wykonać badania lekarskie obejmujące: tympanogram czyli badanie słuchu, EKG z opisem, RTG klatki piersiowej z opisem. Badania te są istotne w celu określenia zdolności do realizacji tego zabiegu. Terapia hiperbaryczna to nieinwazyjna metoda leczenia chorób i dolegliwości polegająca na oddychaniu 100% tlenem podawanym w warunkach zwiększonego ciśnienia. Terapia hiperbaryczna odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, czyli komorze hiperbarycznej. Przebywanie w komorze hiperbarycznej skutecznie nasyca tkanki tlenem, a tlen przenika do czerwonych krwinek, jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym a także płynie mózgowo-rdzeniowym. Dzięki podwyższonemu ciśnieniu w komorze hiperbarycznej tlen dociera do miejsc, do których na co dzień nie miał możliwości się przedostać.
Terapia pobudza do życia komórki i przywraca prawidłowe ich funkcjonowanie, pobudzony szpik kostny produkuje komórki macierzyste, ich liczba zwiększa się wielokrotnie,  w szczególności usprawnia regenerację tkanek, przyspiesza gojenie się ran, spowalnia procesy starzenia, likwiduje stany zapalne i skutecznie leczy infekcje bakteryjne, fibromialgię, czy boreliozę. Zabieg w komorze hiperbarycznej jest bezbolesny.
Ważne, że zabieg w komorze hiperbarycznej odbywa się pod kontrolą personelu medycznego. Działanie na organizm: dostarcza zwiększoną ilość tlenu do tkanek oraz narządów, poprawia krążenie krwi, wspiera organizm w walce z zakażeniami, działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie, spowalnia procesy starzenia, zmniejsza obrzęki tkanek i utratę płynów, zmniejsza objętość pęcherzyków gazu, przyspiesza eliminację tlenku węgla,  poprawia sprawność seksualną oraz sprzyja jej utrzymaniu, poprawia zdolność zapamiętywania i koncentracji, przyspiesza przemiany metaboliczne, przyspiesza leczenie trudno gojących się ran. Oddychając czystym tlenem pacjent dostarcza do organizmu 15 razy więcej tlenu niż oddychając normalnie. Komora hiperbaryczna pomaga w leczeniu:
chorób układu nerwowego (migrena, depresja, Choroba Alzheimera, choroba Parkinsona). Tlenoterapia poprzez dotlenienie komórek nerwowych poprawia odnowę tkanki mózgowej i przyspiesza proces reedukacji psychoruchowej. chorób laryngologicznych (nagła głuchota idiopatyczna, nagła głuchota po urazie akustycznym) chorób układu krążenia (niedotlenienie tkanek, miażdżyca, nadciśnienie) chorób układu kostnego (uraz mięśniowo- szkieletowy, zapalenie, martwica kości) chorób układu immunologicznego, chorób układu pokarmowego (wspomaganie leczenia nadwagi, anemia, zaburzenia przewodu pokarmowego) zaburzeń układu moczowo – płciowego (leczenie niepłodności, zaburzeń potencji) chorób układu oddechowego  (zatrucie tlenkiem węgla, choroba dekompresyjna) schorzeń dermatologicznych (choroby przewlekłe skóry, łuszczyca, oparzenia, odmrożenia, owrzodzenia, ropnie, grzybice) stopy cukrzycowej (Stopa cukrzycowa to jedno z najczęstszych powikłań cukrzycy. Charakteryzuje się niedostatecznym ukrwieniem stóp, co zmniejsza ich wrażliwość bólową, utrudnia gojenie się ran i owrzodzeń świadczących o postępującym procesie martwiczym. Osłabieniu ulega struktura kości i stawów. W efekcie prowadzi to do deformacji stopy, co uniemożliwia chodzenie. Zastosowanie tlenoterapii w leczeniu skojarzonym stopy cukrzycowej doprowadziło u wielu chorych do całkowitego zagojenia się ran lub do znacznej poprawy stanu miejscowego, co zapobiega amputacjom i pozwala na ograniczenie zakresu amputacji).  Tlenoterapia hiperbaryczna dla sportowców. Korzystają z niej zarówno zawodowi sportowcy, jak również osoby uprawiające sport mniej wyczynowo. Zabiegi w komorze hiperbarycznej gwarantują szybsza regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukują deficyt tlenowy i pozwalają szybciej wrócić do formy po ewentualnej kontuzji. Dzięki terapii zwiększa się ilość molekuł ATP (tzw. paliwa mięśniowego) oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni.  Ponadto poprawia się metabolizm i zmniejsza się poziom odwodnienia organizmu. Przeciwwskazania. W terapii hiperbarycznej tak jak w każdym sposobie leczenia znajdują się również przeciwwskazania, do których zaliczamy: Bezwzględne: nieleczona odma opłucnowa, stosowanie niektórych leków. Względne:
zakażenie górnych dróg oddechowych, stany gorączkowe, ciąża, padaczka, astma oskrzelowa, rozedma płuc, POCHP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), niewydolność serca, przebyte operacje zatok, ucha i klatki piersiowej, zapalenie nerwu wzrokowego, rozsiana choroba nowotworowa, klaustrofobia. Przygotowanie się do terapii hiperbarycznej: Należy być bez makijażu. Nie stosować balsamów i kremów. Nie używać lakierów ani żelów do włosów. Nie stosować maści, kremów w przypadku ran, oparzeń. Należy przyjść z czystym, ze zmienionym opatrunkiem na ranie(w trakcie zabiegu nie ma konieczności zmiany opatrunków). Nie używać perfum. Wyjąć soczewki z oczu i protezy zębowe. Zdjąć plastry z nitrogliceryną, hormonalne, przeciwbólowe, nikotynowe. Jeśli jesteś cukrzykiem koniecznie zjedz posiłek godzinę przed wejściem do komory. Powstrzymać się od palenia na 2 godziny przed sesją. Powstrzymać się od spożywania alkoholu podczas trwania całego cyklu terapii HBOT. Przyjmuj leki dotychczas stosowane według zaleceń. Bezpośrednio przed terapią należy: Przebrać się w bawełniane ubranie. Zdjąć całą biżuterię. Zdjąć buty. Należy skorzystać z toalety. Należy wypić niedużą ilość wody.  UWAGA!!! Do komory nie wolno wnosić: zapalniczek, zapałek, telefonów komórkowych, baterii, termometrów, syntetycznych ubrań i materiałów (posłania, koce, prześcieradła, poduszki, materace), urządzeń elektrycznych (radioodbiorniki, odtwarzacze mp3), materiałów łatwopalnych, świeżych wydruków (gazet itp.), materiałów metalowych (w tym biżuterii także ze złota czy srebra). Przebieg zabiegu. Po wejściu do komory ciśnienie w komorze jest stopniowo podwyższane Ciśnienie jest podtrzymywane na poziomie docelowej wartości. Przed zakończeniem zabiegu ciśnienie w komorze stopniowo obniżane jest do wartości ciśnienia atmosferycznego.  Po wyrównaniu ciśnień można opuścić komorę. Zalecenia po zabiegu Przez 20 min pacjent pozostaje pod obserwacją personelu. Przez 4 godziny należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego. Zalecamy by noc po  pierwszym zabiegu nie spędzać samemu. Przez 24 godziny po ostatnim zabiegu w komorze hiperbarycznej nie latać samolotem.


Rehabilitacja
Kabiny ugul
Rotory
Turnusy rehabilitacyjne

Sport i rekreacja
Aerobic
Aqua aerobic
Aqua Park Schodnica
Basen
Bilard
Boisko sportowe
Bowling
Gimnastyka lecznicza
Gimnastyka rekreacyjna
Piesze wycieczki po Karpatach
Korty tenisowe (tenis ziemny)
Łodzie żaglowe i łodzie wiosłowe
Nordic Walking
Siłownia
Squash
SPA Centrum Mołdawia (baseny, sauna, jacuzzi)
SPA Centrum Royal (baseny, sauna, jacuzzi)
Wycieczki rowerowe


Nordic Walking
Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi przystosowanymi kijami. Nordic walking został wprowadzony w Finlandii w latach 20-tych XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron. Z tego powodu osoby go uprawiające angażują więcej partii mięśni, chociaż mniej intensywnie. Mięśnie m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Szczególnie: rozwija się siła i wytrzymałość ramion, łatwość wchodzenia na wzgórza, spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami, redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami, odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych. Nordic walking można uprawiać bez względu na wiek, kondycję czy tuszę, zarówno nad morzem, w lesie, parku oraz w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.
Rowery - wypożyczalnia i wycieczki
Sala gimnastyczna
Siłownia
Sprzęt do pływania (rowery wodne, kajaki, itp)
Tenis Stołowy
Terapia ruchowa
Wyciąg narciarski

Opieka
24 h - opieka lekarska
24 h - opieka pielęgniarska
Dializa
Dzienna opieka pielęgniarska
Opatrunek z aseptyką mały
Opatrunek z aseptyką duży


Tlenoterapia


Układ ruchu
Badanie obciążenia statycznego i dynamicznego
Badanie ruchów prostych kręgosłupa
Badanie postawy
Badanie stóp

USG
USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
USG Doppler tętnic kończyn dolnych
USG Doppler żył kończyn dolnych
USG Doppler naczyń kończyn dolnych
USG jamy brzusznej
USG piersi
USG tarczycy
USG innych narządów


MEDYCYNA ESTETYCZNA
Konsultacja dermatologiczna z zakresu medycyny estetycznej
Zabiegi dermatochirurgiczne
Usuwanie brodawczaków, włókniaków, guzków
Usuwanie brodawek wirusowych i kurzajek
Usuwanie brodawek płciowych
Usuwanie zmian barwnikowych
Usuwanie kępki żółte powiek
Usuwanie kaszaków
Kriochirurgia - wymrażanie ognisk rogowacenia słonecznego
Pobranie wycinka skórnego do badania
Usuwanie brodawek metodą łyżeczkowania
Badania histopatologiczne
Wypełnianie zmarszczek hydroksyapatytem wapnia
Peelingi chemiczne
Retises CT
Peeling salicylowy
Peeling pirogronowy - blizny potrądzikowe

Karboksyterapia
Blizny
Brzuch
Dłonie
Łuszczyca
Łysienie
Nogi i pośladki
Powieki, cienie pod oczami
Rozstępy
Twarz, szyja, dekolt


Mezoterapia
Koktajl ujędrniający
Karboksyterapia igłowa
Mezoterapia skóry owłosionej głowy
Hydra Booster
Skin Booster

Zabiegi z toksyną botulinową (botox)
Czasowe usuwanie zmarszczek Azzalure
Leczenie nadpotliwości:
  • okolice pach
  • dłonie
  • podeszwy stóp
  • ciało
  • głowa

Depilacja laserowa - trwała redukcja owłosienia (laser IPL)
Depilacja górna warga, baki, broda
Depilacja pachy
Depilacja bikini
Depilacja uda
Depilacja łydki
Depilacja cała noga i bikini
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
Modelowanie twarzy
Wypełnianie fałdów i zagłębień
Wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie i nawilżanie ust
Wypełnianie grzbietów rąk
Wypełnianie cieni pod oczami
Korekcja innych części ciała
Wypełnianie zmarszczek kwasem polimlekowym
Sculptra - lifting wolumetryczny


Zabiegi laserowe
Laser Nd- Yag
Usuwanie przebarwień
Usuwanie rumienia, naczyń na twarzy
Fotoodmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni